Barkod Yazıcı

Citizen CLP 521Z Barkod Yazıcı

Citizen CLP-521 barkod etiket yazıcı sağlam yapısı, fiyatına göre  performans oranının yüksekliği gibi özellikleriyle firmaların arasında tercih nedeni olmaktadır. Kullanıcı dostu özelliklere sahip Citizen CLP-521 barkod etiket yazıcısı şeritsiz kullanım (direkt termal) özelliğini uygulayarak baskı verebilmektedir. Citizen CLP 521Z barkod yazıcının genel olarak kullanıldığı alanlar, medikal hizmetler, lojistik, depolama, perakende ürün etiketleme işlemleri ve ilaç sektörü olarak örnek gösterilebilir. Yazının standart iletişim arabirimleri paralel, seri ve USB portlarından oluşmakta, kişinin kullanım opsiyonuna bağlı olarak sistem ağından yönetilebilmeye olanak tanıyan network bağlantı seçenekleri  ilave edilebilmektedir. Kullanım kolaylığı ve hafif olması sebebiyle her yere taşınabilir. Masaüstünde çalışabilme özelliğine sahiptir. Seri baskı olma üretiminde oluşabilecek aksaklıklara karşı teknolojisiyle başarılı bir performans gösterir. Kolay parça değişim özelliğiyle kullanıcı dostu olma özelliğini taşır. Düşük maliyetle firmalar tarafından da çok tercih edilen bir üründür.

Teknik Özellikleri

                Citizen CLP 521 barkod etiket yazıcı ribonlu yazdırma ve ribonsuz yazdırma özellikleriyle birlikte çalışır. Sahip olduğu 203 dpi 8 nokta mm2  lik çözünürlük kapasitesiyle kullanıcılara kaliteli baskı hizmeti verir. 32Bit mikro işlemcisi sayesinde de seri baskı üretimine imkan tanır. Baskı hızı en fazla 102 mm 4 ipstir. Baskı genişliği 104 mm ve baskı uzunluğu en fazla 821 mm ye kadardır. Bağlantı özellikleri arasında Standart Arabirim, RS-232C, Paralel (IEEE1284-ECP/Centronics uyumlu) ve USB (USB1.1) opsiyonel olarak LAN özelliği vardır. Beraber çalıştığı barkod özellikleri arasında 9 Code3, 5 5 UPC-A, UPC-E, Interleaved2, Code 128, EAN-13, EAN-8, HIBC, Codabar (NW-7), Plessey, int2, CASE KODU, Code93, ZIP, UPC2DIG EKLE , UPC5DIG ADD, UCC/EAN128 (K-MART için), RandomWeight, Telepen, FIM, UPS MaxiCode, PDF 417, Data Matrix ve QR kodları vardır. Bellek kapasitesi 512 KB tır. 2D barkod okuyucuları okuyamamaktadır. İsteğe bağlı olarak Kesici Ünitesi, Etiket Sıyırma Ünitesi ve Lan Desteği kişinin kullanımına ek olarak ilave edilebilir. Boyutları 231 mm, 289 mm ve 186 mm dir. Ağırlık kapasitesi 3.6 kg olup bu ağırlığa etiket ve ribbon dahil değildir.

Bu teknoloji ve kullanıcı dostu barkod yazıcı ile beraber anlatım kılavuzu, Windows Cd leri ve yazılım cd leri ücretsiz olarak kullanıcıya teslim edilir. Kullanıcı herhangi bir soru halinde Citizen firmasıyla iletişime geçebilir. Bir yıllık bakım ve servis hizmeti garanti kapsamındadır.